Wkładki ortopedyczne Medi – wszystko co musisz wiedzieć

Wkładki ortopedyczne Medi – wszystko co musisz wiedzieć

Wkładki ortopedyczne stanowią rozwiązanie, którego celem jest przede wszystkim podniesienie komfortu chodzenia oraz leczenie i zapobieganie chorobom stóp. To właśnie zastosowanie tego produktu pozwala zmniejszyć lub całkowicie wyeliminować ból, który może pojawiać się w stopach, kolanach oraz biodrach. Dzieje się tak dlatego, gdyż wkładki odciążają stawy, a jednocześnie umożliwiają prawidłowe ułożenie stopy. To bardzo ważne, bowiem to właśnie stopy stanowią kluczowy element ludzkiego aparatu ruchu. Niestety chodzenie w nieodpowiednio dobranym obuwiu, otyłość lub różnego rodzaju choroby, takie jak cukrzyca mogą sprzyjać powstawaniu rozmaitych deformacji. Do czego służą i kiedy warto zdecydować się na wkładki ortopedyczne? Jakie wkładki ortopedyczne proponuje Centrum Medyczne Medea Bielsko?

Do czego służą wkładki ortopedyczne i kto może z nich skorzystać?

Wkładki ortopedyczne pomagają w pozbyciu się wielu dolegliwości bólowych, muszą być one jednak właściwie dobrane. Ich zadaniem jest korygowanie dysfunkcji biomechanicznych, dzięki czemu nacisk na stopę znów staje się poprawny. Pomagają one w usprawnieniu pracy aparatu ruchu, odciążają nogi oraz wspomagają mięśnie, które odpowiedzialne są za stabilizację stóp. Stosowanie wkładek ortopedycznych pozwala także zapobiegać powstawaniu różnego rodzaju kontuzji oraz wspomaga proces regeneracji tkanek. W celu uzyskania wszystkich korzyści wynikających ze stosowania tego produktu, konieczne staje się skorzystanie z wysokiej jakości asortymentu. Do realizacji tego celu doskonale sprawdzą się wkładki ortopedyczne Medi.

Rozwiązanie dedykowane jest dla osób w każdym wieku. W przypadku dzieci oraz młodzieży są one skuteczniejsze, bowiem ich stawy oraz więzadła są bardziej plastyczne. Korekcja wad dzięki temu może przebiegać szybciej. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żeby wkładki wykorzystywane były także przez osoby starsze. Wskazane jest to szczególnie w przypadku różnego rodzaju deformacji stóp. Taki zabieg okazuje się bardzo pomocny w trakcie leczenia kręgosłupa oraz chorób stawów. Dzięki odciążeniu bolących miejsc, ból może się znacząco zmniejszyć.

Wkładki ortopedyczne skutecznym rozwiązaniem na problemy ze stopami

wkładki mediWkładki ortopedyczne zalecane przez Centrum Medyczne Medea Bielsko stanowią dobre rozwiązanie w przypadku rozmaitych problemów związanych ze stopami, które mogą być efektem nieprawidłowej pracy stóp podczas chodzenia lub biegania. Wkładki korygują rozłożenie nacisków na podłoże. W efekcie następuje poprawa postawy całego ciała. Szczególnego znaczenia nabiera to w przypadku pacjentów zmagających się z płaskostopiem, stopą koślawą, stopą supinującą lub pronującą. Brak korekcji właściwej pracy stóp może bowiem prowadzić do pogłębiania się wady. W efekcie bóle pojawiające się w stawie skokowym i kolanowym, a także mięśni oraz ścięgien może utrudnić lub nawet uniemożliwić codzienne funkcjonowanie.

Wkładki ortopedyczne wykorzystywane są również do radzenia sobie z dolegliwościami, które zostały nabyte na skutek chorób lub złych nawyków. Często przyczynia się do tego między innymi korzystanie z obuwia na wysokim obcasie lub z wąskimi noskami. Często dochodzi wtedy do powstania płaskostopia poprzecznego, które może następnie doprowadzić do halluksów. Stosowanie wykorzystywanych standardowo płaskich wkładek w obuwiu może skutkować także rozwojem innych dolegliwości, do których zalicza się zapalenie rozcięgna podeszwowego, ostrogę piętową lub zapalenie ścięgna Achillesa.

Wkładki ortopedyczne Medi

Wkładki ortopedyczne Medi sprawdzą się idealnie w przypadku osób poszukujących rozwiązań charakteryzujących się najwyższą jakością. Produkt stanowi elastyczny, medyczny środek pomocniczy, który cechuje sensomotoryczny i zachowawczy mechanizm działania. Unikalny system wkładek z włókna węglowego posiada specjalne punkty stymulujące, które mają znaczenie dla właściwego ułożenia stopy oraz całego ciała. W efekcie w obszarze stopy wywoływane są bodźce sensomotoryczne.

Wkładki mogą zostać dobrane do odpowiedniej grupy odbiorców, biorąc pod uwagę ich wiek lub indywidualne preferencje oraz zapotrzebowanie. Skorzystać mogą dzieci, u których produkt odgrywa istotną rolę w procesie korekcji nieprawidłowości postawy stopy. Wkładki ortopedyczne Medi świetnie sprawdzają się także w przypadku osób aktywnych fizycznie, dając możliwość celowego prowadzenia stopy. Wywierają one wpływ na właściwe ustawienie stawów, aktywność mięśni i utrzymanie prawidłowej postawy ciała podczas wysiłku fizycznego. Wkładki medyczne przystosowane są do wspomagania leczenia poszczególnych schorzeń, takich jak na przykład ostroga piętowa.

Produkt cechuje się doskonałą jakością wykonania oraz zastosowanych przy jego produkcji materiałów. Wykonany z włókna węglowego usztywniacz w odpowiedni sposób wspiera sklepienie stopy. Dzięki specjalnym wcięciom zapewnione jest zachowanie naturalnej ruchomości stopy. Wyściółka zapewnia odpowiednią amortyzację oraz równo rozkłada nacisk na całą powierzchnię stopy. Warto zadbać o swoje stopy, a asortyment w postaci sprawdzonych wkładek ortopedycznych będzie do tego najlepszym rozwiązaniem.

Udostępnij