Szybsza regeneracja ciała dzięki INDIBA

indiba

Szybsza regeneracja ciała dzięki INDIBA

Osoby, które doznały kontuzji, przeciążeń kręgosłupa lub ostrych stanów zapalnych w wyniku nagłych urazów, borykają się narastającymi dolegliwościami bólowymi. Pomocna w takim przypadku może okazać się odpowiednia terapia, która powinna zostać poprzedzona właściwą diagnozą. Bardzo często w tego typu przypadkach wykorzystywana jest fizykoterapia i terapia manualna. Choć metody te charakteryzują się dużą skutecznością działania nie można połączyć ich w jednej sesji terapeutycznej. Rozwój technologiczny pozwolił jednak na opracowanie całkowicie nowej koncepcji leczenia, opierającej się na połączeniu terapii manualnej z innowacyjną technologią. Rehabilitacja INDIBA jest pod tym względem niezwykle atrakcyjnym rozwiązaniem. Jak wygląda jej proces i w jakich sytuacjach warto się na nią zdecydować? Jakich efektów mogą oczekiwać pacjenci?

Czym jest INDIBA?

indibaTechnologia znalazła swój początek wiele lat temu. Odkrycie pozwoliło z znaczący sposób zwiększyć możliwości rehabilitacji, która skierowana była przede wszystkim na medycynę sportową. Całość opiera się na połączeniu przepływu prądu posiadającego częstotliwość wynoszącą 448 kHz oraz stosowania terapii manualnej. Wewnątrz tkanki generowana jest temperatura, której wzrost nie wynika z tarcia molekularnego ale ze stymulacji metabolicznej, wywołanej ruchami elektrolitów. INDIBA przynosi doskonałe efekty, bowiem pozwala na przyspieszenie procesu zdrowienia tkanek, a także wpływa korzystnie na zmniejszenie bólu i umożliwia szybszy powrót do aktywności fizycznej.

W przypadku zabiegów fizykoterapeutycznych, takich jak ultradźwięki, prądy TENS lub laseroterapia, dochodzi do zjawiska rozproszenia energii. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest stawiany przez tkanki powierzchniowe opór. W rezultacie może się zdarzyć, że w miejsce zabiegowe przekazana zostanie niewystarczająco duża ilość energii do osiągnięcia zadowalających efektów leczniczych. INDIBA działa inaczej, bowiem czynnikiem fizykalnym jest fala radiowa. Oddziałuje ona bezpośrednio na poziomie komórkowym.

W urządzeniu INDIBA stosuje się dwa rodzaje elektrod, czyli rezystywną i pojemnościową. Elektroda pojemnościowa wykorzystywana jest w celu osiągnięcia bardziej skupionego i skondensowanego działania. Dobrze sprawdza się w przypadku pracy z takimi strukturami, jak skóra właściwa, naczynia krwionośne, limfatyczne lub mięśnie. Z kolei elektroda rezystywna lepiej sprawdza się w sytuacji, gdy terapia związana jest z tkankami o większej gęstości. Zaliczają się do nich chociażby więzadła, ścięgna oraz kości. 

W jakich przypadkach sprawdzi się INDIBA?

Rehabilitacja INDIBA może być przeprowadzona u pacjentów z rozmaitymi dolegliwościami. Technologia bardzo korzystnie wpływa na zdolność regeneracji organizmu. Skorzystać mogą między innymi osoby borykające się z urazami narządów ruchu, co ma szczególnie duże znaczenie wśród aktywnych fizycznie. Pacjenci cierpiący na ostre i przewlekłe bóle zyskują szansę na znaczącą poprawę komfortu własnego życia.

Dzięki możliwości zastosowania w dowolnym miejscu na ciele oraz na każdym etapie choroby, także bezpośrednio po wystąpieniu urazu, uzyskuje się bardzo dobre efekty na wielu płaszczyznach, takich jak rehabilitacja, medycyna estetyczna lub leczenie chorób wewnętrznych. INDIBA dobre efekty przynosi między innymi w przypadku urazów mechanicznych, jak pęknięcia i złamania kostne, naderwania mięśni, zwichnięcia lub skręcenia. Sprawdza się także w momencie wystąpienia bólu krzyża, karku, stanów zapalnych, artretyzmu, zapalenia torebki stawowej lub kaletki. To także świetna pomoc w sytuacji powstania zmian, takich jak blizny lub zrosty pooperacyjne. Rany zdecydowanie szybciej się goją, natomiast rozległość blizn zostaje zmniejszona, co wpływa na poprawę wyglądu pacjenta. Możliwe staje się także wymodelowanie własnej sylwetki, zwalczanie cellulitu i poprawa elastyczności swojej skóry. Oprócz aspektów związanych z rehabilitacją ciała lub poprawie jego walorów estetycznych, INDIBA znajduje zastosowanie w uroginekologii. Technologię z powodzeniem wykorzystać można w przypadku problemów związanych z nietrzymaniem moczu, w celu poprawy kontroli wytrysku, niwelowaniu dolegliwości bólowych pojawiających się podczas stosunku lub zmniejszenia ryzyka rozwoju hemoroidów.

Czy każdy może skorzystać?

W przypadku terapii fizykalnych można spotkać się z bardzo długą listą różnego rodzaju przeciwwskazań, które uniemożliwiają skorzystanie z zabiegu. INDIBA charakteryzuje się bardzo unikalnym działaniem, tym samym z technologii korzystać można na bardzo szeroką skalę. Przeciwwskazaniem jest posiadanie rozrusznika serca oraz zakrzepowe zapalenie żył. Z zabiegu nie powinny także korzystać kobiety w ciąży.

Gwarancją bezpiecznego zabiegu i dobrych efektów terapii jest również wybór odpowiedniej placówki. Centrum Medyczne Medea oferuje najwyższą jakość świadczonych usług, wykwalifikowaną kadrę oraz zaawansowany technologicznie sprzęt. Pacjenci zyskują także możliwość skorzystania z bardzo szerokiej oferty, w skład której wchodzą zarówno zabiegi rehabilitacyjne, jak i fizjoestetyka.

Udostępnij