Medycyna sportowa

Medycyna sportowa Bielsko

Medycyna sportowa Bielsko

Medycyna sportowa (lub medycyna aktywności ruchowej człowieka) – bada wpływ procesów, które mają miejsce w organizmie człowieka podczas aktywności fizycznej. Szeroko pojęta medycyna sportowa obejmuje swym zasięgiem nie tylko osoby uprawiające sport zawodowy lecz również wszystkich tych którzy chcą pozostać aktywni fizycznie.

Aktywność fizyczna to doskonały sposób dbania o zdrowie i przeciwdziałania wielu chorobom. Przyczynia się do poprawy ogólnego stanu zdrowia, pozwala również na przyjemne spędzanie wolnego czasu.
Systematycznie rośnie liczba osób amatorsko, lecz regularnie uprawiających sport – biegających, jeżdżących na rowerze lub pływających. Miasto Bielsko-Biała oraz jego najbliższe okolice obfituje zarówno w tereny rekreacyjne jak i przygotowane tereny na których można uprawiać kolarstwo górskie, narciarstwo biegowe itp. 
Świadome przygotowanie do uprawiania sportu pozwala dopasować formę i intensywność treningu do możliwości organizmu. Skorzystanie z dobrodziejstw jakie daje medycyna sportowa pozwoli Ci pokonać własne ograniczenia i osiągnąć założony cel.

PRZED ROZPOCZĘCIEM TRENINGÓW NALEŻY SPRAWDZIĆ MOŻLIWOŚCI FIZYCZNE ORGANIZMU ABY UPRAWIANIE SPORTU BYŁO PRZYJEMNE I BEZPIECZNE.

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych Pacjentów oferujemy konsultacje i pakiety usług dla osób, które:

  • dotychczas nie uprawiały aktywności sportowej, a chcą rozpocząć przygodę z wybraną dyscypliną sportu.
  • dotychczas uprawiały sport okazjonalnie, które chcą zwiększyć częstotliwość aktywności fizycznej
  • dotychczas uprawiały aktywność sportową rekreacyjną o dużym obciążeniu, mających wątpliwości co do charakteru obciążeń,
  • odczuwają dyskomfort lub ból (ogólny lub miejscowy) podczas aktywności fizycznej
  • oczekują ukierunkowania w związku z przebytym urazem, zabiegiem operacyjnym lub leczeniem innego schorzenia.

Z myślą o osobach czynnie uprawiających sport oraz o tych, które chcą rozpocząć swoją przygodę ze sportem przygotowaliśmy pakiety usług obejmujące konsultacje lekarskie, zabiegi fizjoterapeutyczne, diagnostykę.

Ponadto oferujemy

Szczegółowe informacje pod numerem

531 550 105